10 priežasčių aplankyti Islandiją

Islandija

10 priežasčių, kodėl rekomenduoju aplankyti Islandiją. Visų aprašytų reiškinių vienos kelionės metu jums pamatyti tikrai nepavyks, nebent keliautumėt kelis mėnesius ar pusę metų. Jei pamatysite bent 6-is iš 10-ies mano rekomenduojamų gamtos stebuklų (tai padaryti tikrai įmanoma), jūsų kelionė bus nuostabi!

1. Šiaurės pašvaistės

Šiaurės pašvaistės Islandijos danguje pasirodo beveik kiekvieną žiemos naktį jei tik dangus yra giedras. Kartais jos būna vos pastebimos ir neryškios, bet kartais – vaizdas tiesiog užgniaužia kvapą, norisi šaukti ir šokinėti iš laimės.

2. Ugnikalnių išsiveržimai

Ugnikalmių išsiveržimai Islandijoje įvyksta vidutiniškai kas 3 metus. Ši gamtos stichija gali nejuokais apsunkinti kelionę, tačiau tokių vaizdų ir patirto jausmo nepamiršite visą gyvenimą. 

Jei ugnikalnio išsiveržimo nepavyks pamatyti gyvai, tikrai galėsite apžiūrėti lavos laukus, tunelius ir kraterius.

3. Geizeriai ir geoterminės zonos

Geizeriai susidaro tik keliose pasaulio vietose, todėl atvykus į Islandiją juos pamatyti būtina. Jie pakeri savo galia, atima žadą ir priverčia juos įsimylėti – tai nuostabus reiškinys!

Strokkur geizeris Islandijoje išsiveržia bent kartą per 10 min.

4. Karštų versmių upės ir baseinai

Karšto vandens upė ar baseinas Islandijoje yra dažnas reiškinys. Vanduo, keliaudamas iš žemės gelmių, pasisavina žemėje tūnančių mineralų savybes, todėl yra naudingas žmogaus odai ir sveikatai.

5. Tirpstantys ledynai

Vatnajökull ledynas yra didžiausias ne tik Islandijoje, bet ir visoje Europoje. Šio ledyno storis siekia 1 km ir užima beveik 8% viso Islandijos ploto. Ledynas nuolatos tirpsta, traukiasi ir plonėja.

Galima užsisakyti gidą ir saugiai pasivaikščioti ledynu.

6. Ledkalnių ežerai

Skirtingų formų ir dydžių ledkalniai plūduriuoja tirpstančių ledynų ežeruose. Jökulsárlón yra didžiausias ir populiariausias ledkalnių ežeras Islandijoje.

Dėl tirpstančio ledyno šis ežeras nuolatos gilėja ir didėja.

7. Juodo smėlio paplūdimiai

Juodo smėlio paplūdimiai susidaro iš lavos, kai ši tekėdama susilieja su vandenynu. Taip lava sukietėja ir pamažu byra. Didesni lavos gabalai sukietėja jau toliau nuo kranto, o vanduo ją ardo ir išnešioja smulkesnius gabaliukus po artimiausią pakrantę.

8. Landmannalaugar kalnai

Rožinė, ruda, žalia, geltona, mėlyna, juoda ir raudona – visos spalvos maišosi tarpusavyje ir sukuria magišką atmosferą.

Prieš vykdami į šią vietą keliautojai peržiūri daug nuotraukų ir filmukų, bet atvykę į kalnus žiūri lyg nebūtų jų matę.

9. Gražūs ir galingi kriokliai

44-ių metrų aukščio Dettifoss krioklys yra tituluojamas galingiausiu Europos kriokliu.

Seljalandsfoss krioklys yra 60-ies metrų aukščio, po juo galima palįsti ir apeiti ratu beveik nesušlapus.

10. Šviesios vasaros naktys

Vasaros naktys Islandijoje yra šviesios, nėra tamsos. Būna, kad prabudus naktį ir pažiūrėjus pro langą, negali susiorentuoti – tai diena ar naktis.

Antroje birželio pusėje saulė Islandijoje leidžiasi kelios minutės po vidurnakčio ir maždaug 3val ryto vėl teka.

Krioklys Islandija